loader image
nowe mieszkania Elbląg

Park

Park miejski w dolinie rzeki Kumieli

Park miejski w dolinie rzeki Kumieli jest miejscem spotkań mieszkańców Elbląga już od 1934 roku. Przy szumie rzeki (zwanej zwyczajowo przez elblążan ze względu na swój wartki, wręcz górski nurt Dzikuską), w otoczeniu kwiatów i drzew przez dekady odpoczywały kolejne pokolenia elblążan.

W maju 2020 roku Prezydent Elbląga podpisał umowę na dofinansowanie rewitalizacji tego 9-cio hektarowego parku, który przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, całościowo kosztem ponad 10 milionów złotych, odzyska dawny blask i stanie się ponownie miejscem wypoczynku dla rodzin.

W drodze przetargu został już wybrany wykonawca, który zajmie się regeneracją trawników, wykonaniem nasadzeń zieleni, urządzeniem ciągów pieszo-rowerowych, oraz przebudową amfiteatru do potrzeb organizacji kameralnych wydarzeń. Park wyposażony zostanie między innymi w urządzenia dla najmłodszych (karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie), park trampolin, zjazdy linowe, centrum wspinaczkowe, stoły do ping-ponga i do szachów, stoły piknikowe z grillami, leżaki i hamaki, podest do tańca, siłownię plenerową, stojaki na rowery.

Jeśli rewitalizacja Parku Dolinka zostanie wykonana zgodnie z założonym harmonogramem, to ubiegnie termin oddania przez nas kluczy do mieszkań – lokatorzy Rezydencji Dolinka od razu po wprowadzeniu się, będą więc zażywać w parku rozrywki i relaksu. Do serca parku mieszkańcy przejdą przez istniejącą już alejkę ze schodami i malowniczo położony mostek nad Kumielą. Z zakresem zaplanowanych prac można zapoznać się dzięki udostępnionej przez Urząd Miejski video-wizualizacji.

Wzgórze nad Parkiem Dolinka

Nasza modernistyczna Rezydencja górowała będzie nad Parkiem Dolinka w towarzystwie dwóch charakterystycznych dla miasta obiektów – Młyna Wodnego pod adresem Traugutta 48 (którego historia sięga aż 1457 roku), oraz położonego pod adresem Agrykola 6 gmachu szkoły sportowej z 1926 roku.

Z okien rezydencji rozpościerał się będzie widok na te ważne dla architektury i historii Elbląga budynki, a przed wszystkim na toń rzeki Kumieli i meandrującą razem z nią parkową zieleń.

Wzgórze nad Parkiem Dolinka od strony ulicy Traugutta rozbłyśnie teraz nowym blaskiem, ponieważ znana w Elblągu z realizacji inwestycji Osiedle Sadowa, Osiedle Kowieńska, EL TOWER i w/w Kamienica Trybunalska) firma deweloperska EL INVEST, wybuduje na nim miejską rezydencję wielolokalową.

Młyn Elbląg
Szkoła Elbląg

Sprawdź listę dostępnych mieszkań

REZYDENCJA DOLINKA to osadzone w historycznym kontekście miejsce, w sąsiedztwie parku miejskiego i elbląskich zabytków.